فروشگاه‌های فیزیکی محدودیت‌های فراوانی را بر فروشنده‌ها و خریداران تحمیل کرده و به همین دلیل فروشگاه‌های آنلاین هر روز محبوبیت بیشتری بین کاربران پیدا می‌کنند.
اگر شما هم در فکر راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار آنلاین موفق هستید همین حالا وقتشه که وارد خانواده‌ی بزرگ پتا‌ کالا شوید.پتا کالا با هدف حمایت از تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی شهر تبریز  خدمات کامل دیجیتال مارکتینگ را به صورت کاملا تخصصی برای شما تدارک دیده.

مارکت پلیس چیست؟

مارکت‌پلیس در واقع یک پلتفرم یا بستر است که چند فروشنده مختلف می‌توانند در آن پلتفرم دور هم جمع شوند و محصولات یا خدمات خود را به فروش برساند. حال تعریف این مدل از کسب و کار اینترنتی را مطرح کردیم، می‌توان فهمید که مارکت پلیس در واقع همان بازار اینترنتی است.
 
بین مارکت‌پلیس و فروشگاه اینترنتی چه تفاوتی وجود دارد؟ فروشگاه اینترنتی مرکزی است که در آن یک فروشنده (صاحب فروشگاه آنلاین) قرار دارد و محصولات و خدمات خودش را به صورت کاملاً آنلاین در اختیار شما قرار می‌دهد. تمام فرآیندهای کاری و بازاریابی فروشگاه آنلاین توسط مالک آن فروشگاه صورت می‌گیرد.
مارکت پلیس وب‌سایتی است که فروشندگان می‌توانند وارد سیستم شوند و محصولات خود را ثبت کنند و بفروشند. در واقع همانند بازار یا پاساژ، یک بستر برای فروشندگان و خریداران است.

مزایای مارکت پلیس برای تأمین‌کنندگان کالا:

  1. افزایش راه های بازاریابی محصولات و خدمات : تامین کنندگام از روش های مختلف میتوانند برای تبلیغ محوصلات و خدمات خود استفاده کنند اما به طور کلی میتوان گفت مارکت پلیس ها به شما این امکان را میدهند تا در بستر های مختلف از این فرصت استفاده کنید و کاربارن را از سایر محیط ها یا خدمات خود آشنا کنید.
  2. کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات : شما برای آن که بتوانید محصولات و خدات خود را در بستر اینترنت تبلیغ کنید نیاز به سرمایه زیادی دارید تا این تبلیغات موثر باشند. یکی از راه هایی که میتوان کالا و خدمات را با هزینه کمتری تبلیغ کرد بهره گیری از سایت مارکت پلیس میباشد.
  3. امکان مقایسه قیمت محصولات توسط تامین کنندگان مختلف : یک سایت مارکت پلیس به تامین کنندگان این امکان را میدهد تا محصولات مشابه توسط سایر تامین کنندگان را با محصولات خود از نظر قیمت و کیفیت مقایسه کنند و بهترنی محصولات خود را برای فروش بیشتر ارائه دهند.
  4. فروش بیشتر بدون محدودیت مکانی و زمانی : راه اندازی مارکت پلیس این مزیت را به همراه دارد که فروشندگان میتوانند در هر ساعتی از شبانه روز و بدون محدودیت مکانی به همه نقاط شهر ، کشور و حتی سایر کشور ها فروش داشته باشند. همین مورد میتواند فروش بیشتر صاحبان کسب و کار ها را به همراه داشته باشد.
  5. افزایش اعتماد مردم به مارکت پلیس ها : راه اندازی مارکت پلیس کار چندان ساده ای نیست و باید نظارت در همه بخش ها صورت گیرد تا مشکلی برای خریداران و فروشندگان رخ ندهد ولی اگر ملارکت پلیسی بتواند اعتماد مشتریان را در این حوزه جلب کند میتواند فروش هرچه بیشتر فروشندگان را به همراه داشته باشد و همین امر باعث بهبود کسب و کار خودش و سایر تامین کنندگان نیز میشود.

مزایای بازار اینترنتی مارکت‌ پلیس برای خریداران:

امکان مقایسه محصولات
راه اندازی مارکت پلیس این مزیت را برای مشتریان به همراه دارد که میتوانند از میان محصولات تامین کنندگان مختلف آن هایی که شرایط و امکانات بیشتری ارائه میدهند را خریداری کنند. این شرایط میتواند شرایط ارسال کالا و یا ضمانت کالا و مرجوع کردن کالا و غیره باشد.
امکان خرید با قیمت مناسب تر
برخی از بازارهای آنلاین به صورت شبکه‌ای می‌باشند. از اینرو قیمت محصولات در آنها کمتر است. از طرف دیگر به دلیل وجود برندهای متفاوت و مختلف در بازارهای آنلاین، رقابت بین آنها بسیار شدید می‌باشد. از این رو هر کدام از برندها برای اینکه در مقابل برند دیگر پیروز شوند قیمت محصولات خود را به میزان چشمگیری پایین آورده تا به جذب مشتری بیشتری دست پیدا کنند.
 عرضه محصولات با کیفیت
به طور کلی بسیاری از بازارهای آنلاین و یا مارکت پلیس‌ها با جمع آوری بازخورد خریداران تمایل دارند تا محصولاتی را به مشتریان خود ارائه دهند. که از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد. این دسته از بازارها برندهایی را برای مشتریان ارائه می‌دهند که معروف بوده و مشتریان بسیاری را داشته باشد. در این صورت در اثر امتیازدهی مشتریان می‌تواند رشد بسیار چشمگیری داشته باشد. از این رو محصولات موجود در مارکت پلیس بسیار با کیفیت می‌باشد.

فقط چند کلیک تا افتتاح شعبه‌ی آنلاین کسب‌ و‌ کارتان فاصله دارید. شما به عنوان فروشنده حقیقی یا حقوقی می‌توانید همه‌ی کالاهایتان را در فروشگاه اینترنتی پتاکالا به‌فروش برسانید.

اینجا پتا کالا ست، ویترینی از بهترین‌ها

چرا پتاکالا؟
1 – هزینه کمیسون فروش بسیار پایین می باشد به طوری که امکان رقابت با فروشگاه های فیزیکی میسر می باشد
2 –  سرویس جمع آوری سفارشات به صورت اکسپرس و از محل آدرس شما  انجام خواهد شد
3 – هزینه پایین ارسال ، توزیع و تحویل کالاها.
4 – تسویه 15 روزه صورتحساب فروش محصولات
5- طراحی زیبا و دارای اپلیکیشن موبایل به منظور سهولت استفاده