دسته بندی نشده

کاغذ مناسب برای چاپ

این نوع کاغذ در ایران، در طبقه بندی بین المللی کاغذ ها به کاغذ تحریر و کاغذ چاپ (writing and printing paper) نامیده می شود و نیز انواع مختلفی دارد؛ انواع کاغذ های چاپ و تحریر تولید شده از خمیر شیمیایی، شامل انواع کاغذ ظریف پوشش دار یا اندود شده و بدون پوشش یا اندود نشده می باشد و معمولا حاوی مقدار کمی خمیر مکانیکی، و یا اینکه فاقد خمیر مکانیکی می باشد و مواد پر کننده آن شامل 25 – 5 %  می باشد. از مهمترین ویژگی این نوع کاغذها مقاومت مناسب، روشنی زیاد، قابلیت بایگانی و یا نگهداری دراز مدت آنها می باشد. کاغذهای ظریف، با توجه به مصرف نهایی به صورت رول، ورقه ای و یا به هر دو شکل عرضه می گردند و عمدتاً کاغذ مورد استفاده برای تکثیر، به صورت ورقه هایی با اندازه A4 و نیز برای تهیه پوسترهایی در اندازه های بزرگ تر موجود می باشند و همچنین کاغذ مورد استفاده برای چاپ تجاری و برای تهیه فرم و فهرست، به صورت رول عرضه می گردد.

از آنجایی که کیفیت این کاغذها نسبت به کاغذ روزنامه بالاتر است، بنابراین قیمت بیشتری هم دارد و به همین دلیل است که برای چاپ روزنامه از این کاغذ استفاده نمی‌شود. اما از آنجایی که به لحاظ قیمتی از کاغذهای گلاسه ارزان‌ترند و کیفیت پایین‌تر اما نسبتا خوبی هم در مقایسه با آن‌ها دارند، برای چاپ مجلات و سررسیدها بیشتر از کاغذهای تحریر استفاده می‌شود.
این کاغذها رنگ‌بندی‌ها و سایزهای متنوعی هم دارند.
کاغذهای تحریر موجود در بازار عمدتا وارداتی هستند و بخش اندکی نیز تولید داخل می‌باشند. این کاغذها از کشورهای شرق آسیا مثل کره جنوبی، چین، مالزی و اندونزی به کشور وارد می‌شوند.

خصوصیات ماده سازنده کاغذ

خصوصیات ماده سازنده کاغذ شامل ویژگی های ظاهری کاغذ نظیر؛ مقاومت، وزن، چگالی، ابعاد و کلیه ی مشخصات ظاهری دیگر کاغذ می شود. به عنوان مثال بهترین کاغذ A4 دارای سایز 29/7 * 21 سانتی متر و گرماژ 80 گرم می باشد که سایز و وزن استاندارد می باشند.

ویژگی های سطح کاغذ

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های کاغذ که سبب ارتقاء کیفیت و رتبه کاغذ می شود، ویژگی های مربوط به سطح کاغذ می باشد. منظور از سطح کاغذ مشخصاتی مانند صاف و یکدست بودن کاغذ می باشد. امروزه شاهد این موضوع هستیم که کاغذهای بی کیفیت با سطح غیر یکنواخت با قیمت ارزان در بازار عرضه می گردند. غیر یکنواختی یکی از ویژگی های کاغذ نامرغوب است که امکان نوشتن هر نوشت افزار بر روی آن بسیار مشکل است.

ویژگی های بصری

یکی دیگر از ویژگی های کاغذ مرغوب و خوب ویژگی بصری کاغذ می باشد. این ویژگی شامل رنگ، شفافیت، ماتی و براقی کاغذها می شود. با توجه به کاربرد مختلف کاغذ ها، ویژگی بصری یکی از موارد بسیار مهم هنگام تحقیق و بررسی برای خرید کاغذ می باشد.

مقاومت در برابر سوراخ شدن

با توجه به مصرف کاغذ در سازمان ها و شرکت ها و نیاز به بایگانی، کاغذها بایستی دارای مقاومت مناسبی در برابر سوراخ شدگی یا پانچ شدن، باشند. به عبارتی کاغذ نباید خیلی مقاوم یا غیر مقاوم باشد.

پایداری در برابر خم شدن

معیار مشخصی برای تشخیص پایداری کاغذ در برابر تا یا خم شدن وجود ندارد؛ اما در واقع این ویژگی را با عدد نمی توان مقیاس و اندازه گیری نمود، در حقیقت یک کاغذ را بارها و بارها به سمت داخل و خارج تا می کنند تا پایداری آن را در برابر خم و تا شدن به دست آورند.

بسته بندی کاغذ

بسته بندی کاغذ مهم است زیرا اگر کاغذ خم (تا) شود ، پاره (بریده) شود یا به هر علتی خیس شود، کاغذ شما غیر قابل استفاده خواهد بود.

بنابراین کاغذی را برای خرید انتخاب کنید که بسته بندی سالم و تمیز داشته باشد تا در موقع پرینت با مشکل مواجه نشوید

به طور کلی با دانستن این ویژگی ها می توان کاغذ مرغوب و نامرغوب را به راحتی از هم تشخیص داد.

فروشگاه پتاکالا ضمن فروش بهترین کالای موجود در بازار، آن را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیارتان قرار می‌دهد و این ضمانت را به شما مشتریان عزیز می‌دهد که اصالت و کیفیت کالا مورد تایید کارشناسان و مصرف‌کنندگان باشد. این مجموعه تمامی کالاها را به صورت عمده و جزیی به فروش می‌رساند. شما می‌توانید با خرید عمده محصولات ما ویژگی ارسال رایگان و امتیازهای باشگاه مشتریان بهره ببرید.

کاغذ پیپروان
عرضه کاغذ A4 و A5 برند مرغوب و معتبر پیپروان
اینجا کلیک کنید
برندهای معتبر و ارزان
عرضه انواع کاغذ با برندهای معتبر در فروشگاه پتاکالا
خرید کنید
ارسال رایگان
ارسال رایگان و سریع برای خریدهای عمده.
خرید کنید
قبلی
بعدی
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *